top of page
13x2.5yaniv-ai (1).png

תוכניות עבודה

 • העירייה וניהולה
  ● העירייה בהנהגתי תתנהל בכלים מודרניים וטכנולוגיים לשיפור וייעול השירות. ● ניהול העירייה יהיה מקצועי ובשיתוף הציבור תוך ניטור ובקרה, ובשקיפות מלאה כלפי הרשויות המבקרות ובמיוחד כלפי הציבור. ● העירייה בהנהגתי תשלב נשים בתפקידי הניהול הבכירים ביותר. הוגנות מגדרית הינה ערך עליון והוכחה כמקדמת תהליכים ומשפרת ביצועיים. ● גיוס עובדי ועובדות העירייה בראשותי יתבצע תוך מתן דגש לכל חלק בפסיפס החברתי של העיר.
 • עיר ליברלית וחופשית
  ● נפעיל תחבורה עירונית בשבת תחת הפרויקט נעים בסופ"ש אך ורק מרחוב הרצל ובכפוף להסכמות הסטטוס קוו. ● ניתן מענה עירוני בסופי שבוע למבוגרים והן לבני נוער וילדים - באזור פארק המדע ובאזורים שנקבעו לפי מתווה הסטטוס קוו.
 • תרבות, ספורט ופנאי
  ● נקים מרכז תרבות עירוני בפארק מדע שייתן מענה גם בסופי שבוע אשר ייתן מענה לכלל האוכלוסיות בעיר. ● במסגרת מרכז התרבות החדש נפעיל סינמטק שייתן מענה לסרטי איכות. ● נמשיך לפתח את בימת הנוער כך שתהיה מובילה ברמה הבינלאומית. ● נחזק את פעילויות הספורט העממי כגון קבוצות הליכה, ריצה, ספורט בגינות ועוד. ● אחזק את הרדיו העירוני שייצג את הנעשה בעיר ויתן במה לתושבים/ות. ● ניתן תמיכה ונדאג לפיתוח קבוצות ספורט תחרותי בדגש על העצמת הספורט הנשי. ● נפיק ונעודד פעילות של פסטיבלים, ירידים והקרנות סרטים שכונתיים ועירוניים במרחב הציבורי, ניתן במה להרכבים מוסיקליים מקומיים, אומנים, סופרים ומשוררים וכן פעילויות עירוניות משתנות במוזאונים ובאתרי המורשת הפרושים בעיר. ● אזום שת"פ קבוע עם הברים והפאבים ליצירת פסטיבלים ואירועי קונספט בעלי ערך מוסף ● נפתח מתחמי בילוי חדשים לצעירים בדומה למתחם "מחנה יהודה" בשוק העירוני המחודש. ● נשתמש באצטדיון העירוני למופעי מוזיקה והופעות תרבות.
 • המרחב הציבורי
  ● נחדש את מרכז העיר. ● נקדם תוכניות של התחדשות עירונית. ● נבחן את צרכי הציבור בשכונות בדגש על מתנ"סים, בתי תרבות שכונתיים, מענה לגיל השלישי, מוסדות חינוך ועוד ועל פי הצרכים נבנה תוכנית עבודה סדורה לפתרונות. ● ניתן דגש על ערוב שימושים, אשר יהפכו את החיים במתחמים החדשים לאיכותיים יותר. ● נשפר ונפתח את מרכזי התעשייה, המסחר והבילוי. ● נקדם את אזורי התעסוקה והפיתוח, כדי שרחובות תמשיך לעמוד בחזית ההייטק, הביוטק והטכנולוגיה הישראלית והעולמית.
 • קיימות ועיר ירוקה
  ● נעודד שימוש באנרגיה מתחדשת. ● העיר תפותח לפי מודל "עיר 15 הדקות" (תושב יקבל את כל צרכיו היום-יומיים - עבודה, מזון, בריאות, חינוך, תרבות ופנאי - במרחק של 15 דקות הליכה או רכיבה על אופניים מהמקום שבו הוא גר). ● נשפר את יעילות שימור האנרגיה של המבנים הציבוריים, כגון על ידי שימוש בחלונות איכותיים ובתאורה חסכונית. ● נקים מערך עירוני שיבחן ויבנה תוכניות עבודה להתמודדות עם משבר האקלים, ברמת אירועי חירום ואסונות טבע (שרב, שטפונות וכו). בנוסף המערך יעבוד מול מחלקות העירייה כדי להכין את העיר לטווח הארוך. ● נעודד אמצעי ניוד חלופיים, כגון הליכה, רכיבה על אופניים ותחבורה ציבורית. ● נשמר את הטבע ונפתח אותו תוך שימת דגש על השטחים הפתוחים כמו פרויקט תל שלף שאני מוביל בימים אלה. ● נפתח ריאות ירוקות ברחבי העיר. ● ניטע עצים ברחבי העיר ליצירת רחובות מוצלים בצל טבעי ונעים. ● נמשיך את מהפכת המחזור שהובלתי בעיר ונעודד מחזור על ידי הנגשת מיכלים ייעודיים והסברה מתאימה. ● נקים מרכז קיימוּת שיהווה בית עבור קבוצות הקיימות הרבות שקיימות בעיר.  ● נקיים שווקי "קח תן" כערך חינוכי ויישומי. ● נאייש משרת אגרונום עירוני שידאג לפקח על הטיפול בעצים.
 • ניקיון
  ● נשתמש באמצעיים דיגיטליים לניטור, לניקיון העיר ולבקרה על ביצוע. ● ניתן מענה מהיר לטיפול במפגעים על ידי צוות ייעודי שיפוקח ע"י מפקח צמוד. ● נגביר את האכיפה והפיקוח על ידי פקחי איכות סביבה ייעודיים. ● נבנה תוכנית חינוכית והסברתית להטמעת ערכי שמירה על הסביבה. ● נקיים אירועים קהילתיים בנושא טיפוח הסביבה. ● נקים סיירת נאמני ונאמנות ניקיון של תושבים כעזר לצוות המקצועי. ● נמשיך לקדם טיפול בצואת כלבים על ידי הקמת מערך דגימות DNA.
 • תחבורה וחנייה
  ● נקדם הקמת תחנת רכבת שניה במערב העיר. ● נפעל להגדלת מספר החניות בתחנת רכבת הדר (פארק המדע). ● נרחיב את תדירות קווי האוטובוס מהשכונות השונות למתחם הרכבת. ● נבחן את קווי התחבורה הציבורית בכל העיר אל מול הצרכים של כל שכונה כדי לאפשר הגעה נוחה מכל מקום לכל מקום ברחבי העיר, בהתאם לכך נפעל אל מול משרד התחבורה לשיפור השירות לתושב. ● נמשיך לקדם ולפתח סלילת שבילי אופנים בטוחים שיאפשרו נידות לרוחבה ולאורכה של העיר. ● נקדם צירי תנועה עוקפים בכניסות וביציאות מהעיר. ● נפעל לקידום מיידי של התחייבויות המדינה לחיבור רחובות לכביש 423 וממנו ל-431 ואעשה כל מאמץ להסרת כל החסמים לביצוע הפרויקט. ● נשנה את הסדרי החניה הקיימים בשכונות הצפופות במטרה להגדיל בכ- 30% את מספר מקומות החניה זאת באמצעות שינוי מבנה החניות הציבוריות ברחבי העיר ומקסום השטח העומד לרשותנו. ● נקדם תוכנית עירונית להקמת חניונים ציבוריים מסובסדים ברחבי העיר, שיתנו מענה נוסף למצוקת החניה.
 • חינוך
  ● נחזק ונעצים צוותים חינוכיים וניהוליים בעיר. ● נגביל את גודל הכיתות לעד 30 ילדים. ● נקצה משאבים לפיתוח סביבות למידה חדשניות ומגוונות, שיאפשרו הטמעה להתנסות במיומנויות המאה ה-21 לכל אורך שנות הלימוד. פעילות כמו התנהלות פיננסית, חינוך לקיימות ואחריות על המרחב הציבורי. ● נרחיב ונחזק שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים בעיר ומחוצה לה. ● נגייס סגל הוראה ממוסדות המדע למערכת החינוך. ● ניצור חיבורים נרחבים בין מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, על מנת לייצר מגוון מענים לטיפוח החוזקות של כל אחת ואחד. ● נשאף למיצוי המצוינות הערכית, המחקרית והלימודית. ● נעניק לתלמידים ולתלמידות כישורים ומיומנויות הנדרשים בעולם העבודה המשתנה. ● אפעל להחזרת השלוחה של האוניברסיטה הפתוחה לרחובות והרחבת תחומי התוכן הנלמדים בשלוחה.
 • השירות לתושבים/ות
  ● נשתמש בתוכנות עדכניות ובכלים מודרניים וטכנולוגיים בכל שירותי העירייה. ● נקבע סטנדרטיים ורגולציה ביקורתית בכל הקשור למתן מענה לפניות הציבור ומעקב אחר אופן טיפולן תוך שיפור מתמיד לשביעות רצון הפונה (מוקד 106 והמחלקות השונות). ● נקיים עבודה שוטפת והדוקה עם נציגות השכונות למתן מענה מותאם לכל שכונה. ● ננגיש את אתר העירייה ונתאים אותו לכלל האוכלוסיות. האתר ישקף מידע עירוני, פעולות תרבות, זכויות ועוד. לצד זאת, ינתן מענה טלפוני נגיש לאוכלוסייה שאינה בקיאה בשימוש באמצעיים דיגיטליים.
 • חתירה לשיוויון מגדרי
  ● אפעל להוגנות מגדרית בהתנהלות העירייה ויחידות הסמך שלה בשאיפה ל-50:50 בכל רבדי הניהול. ● נחוקק חוקי עזר עירוניים בראיה מגדרית. ● נחנך לשוויון מגדרי במערכת החינוך הפורמלית והא-פורמלית בהתנהלות היום יומית ובתכני הלימוד כולל פתיחת מגמת לימודי מגדר בבתי הספר התיכונים. ● נשתמש בשפה שוויונית בכל פרסומי ומסמכי העירייה במדיות השונות. ● נאזן את קריאת הרחובות והכיכרות על שמות נשים בהשוואה לרחובות על שמות גברים. ● נתמוך בקבוצות ספורט נשיות עירוניות. ● נקיים הוגנות מגדרית ביחסי נשים גברים בהופעות תרבות ומוזיקליות עירוניות. ● נדאג לשירותים ציבוריים בפיזור רחב בעיר.
 • קהילות
  ● נתמוך בעמותות ובארגונים חברתיים בין היתר, הקצאת מקום ייעודי לפעילות השוטפת. ● נפתח ונכשיר רכזי ורכזות שכונות האמונים על הפעילות הקהילתית בשכונות השונות והקשר עם העירייה. ● ניתן תמיכה ותקצוב פעילויות קהילתיות בשכונות השונות. ● נקים גינות קהילתיות. ● נחזק את הקהילות השונות בשימור המורשת והמנהגים הייחודיים להן.
 • צרכים מיוחדים
  ● נמשיך להקים גני משחקים מונגשים בעלי מתקנים ייעודיים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. ● נמשיך להנגיש את המרחב הציבורי. ● נקפיד על הנגשת כל האירועים העירוניים. ● נדאג ללווי השמה ותעסוקה בשוק החופשי ובמוסדות העירייה כחלק אינטגרלי משילוב בקהילה. ● נקים מערכת תמיכה והדרכה למשפחות מיוחדות. ● נזום חונכות והדרכה אישית לחברים והחברות המיוחדים על ידי אזרחים ותיקים מתנדבים ונוער במסגרת המחויבות האישית. ● נטמיע את קבלת האחר כערך חינוכי במערכת החינוך העירונית. ● נתמוך בקבוצות ספורט, להקות מוסיקה ותאטרון של בעלי צרכים מיוחדים. ● נדאג לזיקוקים שקטים ולמערכת תמיכה ופנאי לפצועי/ות צה"ל ונפגעי/ות פעולות האיבה. ● נפעל לפתיחת סניף של האגודה למלחמה בסרטן לרווחת חולי הסרטן בעיר-רק בריאות לכולם/ן!
 • צעירים ונוער
  ● נקים "עירונוער" חדש העונה על הצרכים ומאפשר פעילות ענפה. ● נתאים פעילות תרבותית עירונית לנוער. ● נגביר את התמיכה בתנועות הנוער. ● נפתח בתי הספר לספורט שיקדמו את הספורט הקבוצתי והתחרותי אישי באמצעות החברה העירונית. ● נקים מרכז צעירים חדש. ● נביא עוד שנות שירות ומכינות לעיר. ● נפתח מרחבי למידה לסטודנטים.
 • הקהילה הגאה
  ● נקים מחלקה לקהילה הגאה בעירייה ונתקצב אותה בהתאם. המחלקה תרכז את העיסוק בחיי הקהילה וצרכיה. ● נתמוך באירועי גאווה ותקצובם. ● נכניס תוכניות חינוך למוסדות החינוך הפורמליים והא-פורמליים לקבלת והכלת כל הספקטרום המגדרי. ● נקצה מבנה הולם לפעילות איגי. ● נדאג לביטחון אישי של חברים וחברות הקהילה הגאה-אפס סובלנות כלפי להטופוביה ואלימות.
 • הגיל השלישי האוכלוסייה המבוגרת
  ● נפתח ברחבי העיר שלוחות נוספות של בית על"ה בשת"פ עם העמותה. ● נעבה את הפעילות למען הוותיקים במרכזי רשת חוויות. ● נחבר בין אוכלוסיות צעירות (נוער, סטודנטים/יות) לאוכלוסיית הגיל השלישי להפגת בדידות והעשרה הדדית.
 • עיר בטוחה
  ● נגביר את הסיורים בגנים ובשכונות בשעות הערב והלילה. ● נשפר את תשתיות הבטיחות, כגון תאורה נאותה ומצלמות אבטחה. ● נגייס טכנולוגיה לטובת מרחב בטוח כמו שילוב לחצני מצוקה עירוניים המשדרים למוקד או למשטרה ונוסיף מצלמות רחוב. ● נפעיל "מוקד רואה", המשדר למוקד העירוני בזמן אמת 24/7 את הנעשה בשטחים הציבוריים.
 • עיר המדע
  ● נשלב את המוסדות האקדמיים בהתנהלות העירונית השוטפת הן ברמה המדעית והן ברמה החברתית. ● נפעל להגברת הקשר בין הסטודנטים והסטודנטיות לאוכלוסיות אחרות בעיר כגון גיל הזהב, תלמידות ותלמידים ובני נוער נזקק כך שהמשאב האנושי ינוצל לקידום מטרות חברתיות. ● נפעל להגדיל את הפעילויות תרבותיות במרחבי מוסדות אלה. ● נחדש ונתגבר את הרצאות של אנשי מדע במסגרת פרויקט "מדענים/יות על הבר" ● נפעל לשילוב סגל מדעי זוטר ובכיר בפרויקטים שונים בבתי הספר בעיר. ● ניצור שיתופי פעולה עם הסגל המקצועי של הפקולטה לחקלאות בכל הקשור לקימות ולמרחב הציבורי בעיר.
 • בעלי החיים
  ● נשדרג את מבנה הווטרינר העירוני ונגדיל את התקציב העירוני לתמיכה בבעלי חיים. ● נמשיך להקים מתחמי כלבים ונשדרג את הקיימים בהתאם לחו"ד של וטרינריים ומאלפי כלבים. ● נמשיך לפזר מתקני האכלה לחתולים ברחבי העיר. ● נבנה תוכנית עבודה שנתית סדורה לניטור מספר חתולי הרחוב בעיר ובריאותם לרבות הקצאת תקציבים עירוניים לעיקור וסירוס. ● נשתמש באמצעי הדברה ביולוגיים/אקולוגיים. ● נחנך לאהבת החי במסגרות החינוך הפורמליות והא-פורמליות. ● נקיים מבצעי אימוץ עירוניים לבעלי חיים נטושים. ● ניתן תשומת לב עירונית לכלבי שירות של נכי צה"ל, עוורים וצרכים אחרים והכנסתם לאתרים עירוניים, מקומות בילוי וכו'.
 • מורשת העיר
  ● נקים את מוזיאון רחובות. ● נבנה מסלולי תיירות בעיר, שיכלול מעבר באתרים החשובים וההיסטוריים של העיר.
13x2.5yaniv-ai (1).png

החזון שלי

"רחובות היא עיר טובה, בהנהגתי היא תהיה עיר טובה יותר. רחובות תנוהל בצורה מקצועית, תהיה מתוכננת, ירוקה ומתקדמת יותר ותעניק לתושבים שירותים איכותיים. אחזק את רחובות כעיר המדע והתרבות על כל המשתמע מכך". החזון שלי לעיר משודרגת רחובות היא עיר טובה. בחזון שלי, אשדרג את רחובות ואקדם אותה להיות עיר מצוינת! בין היתר, כראש העיר אני מתחייב לכם תושבות ותושבים יקרים, כחלק מהמדיניות שלי, לקדם את הערכים הבאים: ● התושבות והתושבים הם לב העניין. זו אינה סיסמה, אלא יסוד הפעולה של העירייה בראשותי. באנו לעבוד בשבילך! ● העיר שלי - עיר בה כל תושבת וכל תושב מרגישים שייכים ובטוחים. עיר קהילתית מחבקת, מכילה ובטוחה. עיר בעלת "מוקד רואה" המנטר בזמן אמת 24/7 את המרחב הציבורי תוך מתן מענה מידי לכל אירוע חריג. ● שקיפות ושוויוניות בהקצאת התקציבים והמשאבים העירוניים, לפי קריטריונים מוגדרים ועל פי צרכי הציבור. ● עיר מתקדמת וליברלית שמתפתחת כל הזמן ומתאימה את עצמה לצרכים המתהווים. עיר שיש בה מגוון רחב של אפשרויות עיסוק ובילוי, כולל בסופ"ש. ● עיר השומרת על השטחים הפתוחים והריאות הירוקות. שימור ופיתוח הסביבה הירוקה והשטחים הפתוחים יהיה שיקול מרכזי בכל תוכנית בניה ופיתוח עירוניים. נפתח פארקים, גינות משחקים וגינות כלבים. נשמר את העצים הקיימים וניטע חדשים כדי ליצור שדרות צל למרחב ציבורי קריר ונעים יותר. נעודד אקטיביזם סביבתי ונכשיר מנהיגות מקומית לנושאי שמירה על ערכי הסביבה ואיכותה אשר תהיה שותפה לקבלת החלטות העירייה בנושאים אלו. ● נשפר את מערכות התשתית המיושנות של העיר, נשדרג אותן למערכות עדכניות ומתחדשות. ● ניתן מענה הולם לצרכי התחבורה העירוניים והבינעירוניים. נמפה את צרכי הציבור ונתאים מערכת תחבורתית על כל רבדיה לכל הגילים ע"פ צרכיהם. בסופי שבוע יינתן מענה תחבורתי תוך התחשבות בכל מרקמי האוכלוסייה: חילוניים, מסורתיים דתיים וחרדים. ● מערך ניהול מודרני ודיגיטלי. אטמיע טכנולוגיות חדשניות ועדכניות שישפרו את מתן השירות בעירייה, ויעזרו לנהל את משאבי העירייה ביעילות תחת מערכות בקרה ואיכות מתקדמות. ● עיר שמעודדת יזמות וחדשנות. תמיכה בעסקים המקומיים הקיימים ועידוד פתיחת עסקים חדשים. נפתח מתחמי הייטק נוספים שיספקו מקומות עבודה וימשכו אוכלוסייה צעירה לעיר. תכנון המרחב הציבורי אחת המשימות הראשונות שלי, היא הכנת תוכנית רב-שנתית לשני העשורים הבאים שתכלול: ● חידוש מרכז העיר. ● קידום תוכניות של התחדשות עירונית. ● תכנון מדויק של צרכי הציבור בשכונות בדגש על מתנ"סים, בתי תרבות שכונתיים, מענה לגיל השלישי, מוסדות חינוך ועוד. ● מתן דגש על ערוב שימושים, אשר יהפכו את החיים במתחמים החדשים לאיכותיים יותר. ● שיפור ופיתוח מרכזי תעשייה, מסחר ובילוי. ● קידום אזורי התעסוקה והפיתוח, כדי שרחובות תמשיך לעמוד בחזית ההייטק, הביוטק והטכנולוגיה הישראלית והעולמית. תחבורה וחנייה העירייה בראשותי תדאג לתחבורה בת קיימא הרואה את היכולת להתנייד בעיר אליה וממנה כאחד מהשירותים הבסיסיים שצריכים להינתן לתושבות ולתושבי העיר. תוך שימת דגש על ערכי הקימות - נשאף לצמצם את זיהום האויר באמצעות מתן חלופות נוחות ויעילות לשימוש ברכב הפרטי. ● אקדם הקמת תחנת רכבת שניה במערב העיר. ● אפעל להגדלת מספר החניות בתחנת רכבת הדר (פארק המדע). ● ארחיב את תדירות קווי האוטובוס מהשכונות השונות למתחם הרכבת. ● אבחן את קווי התחבורה הציבורית בכל העיר אל מול הצרכים של כל שכונה כדי לאפשר הגעה נוחה מכל מקום לכל מקום ברחבי העיר. ● אמשיך לקדם ולפתח סלילת שבילי אופנים בטוחים שיאפשרו נידות לרוחבה ולאורכה של העיר. עד שהתשתיות התחבורה הציבורית בישראל יאפשרו להסתמך עליה במידה מספקת, אפעל במקביל גם להקלה על עומסי התנועה, להגדלת מספר מקומות החנייה ברחבי העיר ולהגברת הנגישות בצירי התנועה לטובת אלו המשתמשים ברכב פרטי ● אקדם צירי תנועה עוקפים בכניסות וביציאות מהעיר. ● אפעל לקידום מיידי של התחייבות המדינה לחיבור רחובות לכביש 423 וממנו ל-431 ואעשה כל מאמץ להסרת כל החסמים לביצוע הפרויקט. ● אשנה את הסדרי החניה הקיימים בשכונות הצפופות במטרה להגדיל בכ- 30% את מספר מקומות החניה זאת באמצעות שינוי מבנה החניות הציבוריות ברחבי העיר ומקסום השטח העומד לרשותנו. ● אקדם תוכנית עירונית להקמת חניונים ציבוריים מסובסדים ברחבי העיר, שיתנו מענה נוסף למצוקת החניה. העירייה וניהולה ● העירייה בהנהגתי תתנהל בכלים מודרניים וטכנולוגיים לשיפור וייעול השירות. ● ניהול העירייה יהיה מקצועי ובשיתוף הציבור תוך ניטור ובקרה, ובשקיפות מלאה כלפי הרשויות המבקרות ובמיוחד כלפי הציבור. ● העירייה בהנהגתי תשלב נשים בתפקידי הניהול הבכירים ביותר. הוגנות מגדרית הינה ערך עליון והוכחה כמקדמת תהליכים ומשפרת ביצועיים. ● גיוס עובדי ועובדות העירייה בראשותי יתבצע תוך מתן דגש לכל חלק בפסיפס החברתי של העיר. שיפור השירות לתושבים ● נשתמש בתוכנות עדכניות ובכלים מודרניים וטכנולוגיים בכל שירותי העירייה. ● נקבע סטנדרטיים ורגולציה ביקורתית בכל הקשור למתן מענה לפניות הציבור ומעקב אחר אופן טיפולן תוך שיפור מתמיד לשביעות רצון הפונה (מוקד 106 והמחלקות השונות). ● נקיים עבודה שוטפת והדוקה עם נציגי השכונות למתן מענה מותאם לכל שכונה. ● שקיפות ותמיכה - אתר עירייה יהיה נגיש ומותאם לכל האוכלוסיות וישקף מידע עירוני, פעולות תרבות, זכויות ועוד. לצד זאת, ינתן מענה טלפוני נגיש לאוכלוסייה שאינה בקיאה בשימוש באמצעיים דיגיטליים. ניקיון השקענו מאמצים גדולים בשיפור הניקיון ברחבי העיר אך עדיין הדרך ארוכה. ● נשתמש באמצעיים דיגיטליים לניטור, לניקיון העיר ולבקרה על ביצוע. ● ניתן מענה מהיר לטיפול במפגעים על ידי צוות ייעודי שיפוקח ע"י מפקח צמוד. ● נגביר את האכיפה והפיקוח על ידי פקחי איכות סביבה ייעודיים. ● נבנה תוכנית חינוכית והסברתית להטמעת ערכי שמירה על הסביבה. ● נקיים אירועים קהילתיים בנושא טיפוח הסביבה. ● נקים סיירת נאמני ניקיון של תושבים/ות כעזר לצוות המקצועי. ● נמשיך לקדם טיפול בצואת כלבים על ידי הקמת מערך דגימות DNA. קיימוּת ועיר ירוקה: ● נעודד שימוש באנרגיה מתחדשת. ● נשפר את יעילות שימור האנרגיה של המבנים הציבוריים, כגון על ידי שימוש בחלונות איכותיים ובתאורה חסכונית. נשתמש בגגות מבנים ציבוריים ליצירת אנרגיה סולרית. ● נעודד אמצעי ניוד חלופיים, כגון הליכה, רכיבה על אופניים ותחבורה ציבורית. ● נשמר את הטבע ונפתח אותו תוך שימת דגש על השטחים הפתוחים כמו פרויקט תל שלף שאני מוביל בימים אלה. ● נפתח ריאות ירוקות ברחבי העיר. ● ניטע עצים ברחבי העיר ליצירת רחובות מוצלים בצל טבעי ונעים. ● קיימוּת בחסות העירייה - נמשיך את מהפכת המחזור שהובלתי בעיר ונעודד מחזור על ידי הנגשת מיכלים ייעודיים והסברה מתאימה. o נקים מרכז קיימוּת שיהווה בית עבור קבוצות הקיימות הרבות שקיימות בעיר. o נקיים שווקי "קח תן" כערך חינוכי ויישומי. המשך מהפכת שדרוג המרחב הציבורי בחמש השנים האחרונות עשינו מהפיכה אמיתי בפיתוח המרחב הציבורי בעיר. נבנו פארקים שכונתיים עם מתקני משחקים ייחודיים ומתחמי כושר, פותחו טיילות להליכה וריצה, נסללו שבילי אופנים חדשים בטוחים, הוקם מתחם מזרקות בפארק המייסדים ונחנך "פארק הדרים" רחב הידיים. בנוסף לכל אלה, ישנם פארקים עירוניים נוספים שנמצאים בתהליכי תכנון וביצוע, ואנו בעיצומו של תהליך משמעותי של שדרוג המרחב שיכלול גם בעתיד הקרוב טיפול שורש במרכז העיר. עיר המדע שניים מהמוסדות המובילים בארץ ובעולם נמצאים ברחובות, מכון ויצמן למדע, ושלוחות האוניברסיטה העברית - הפקולטה לחקלאות ולסביבה ובית הספר לסיעוד של בית חולים קפלן. כמו כן נמצאת בעיר מכללת פרס, אחת המכללות הגדולות בישראל. ברחובות פועלות חברות הייטק, ביוטק וטכנולוגיה, אשר מהוות חלק מחוד החנית של תעשייה מבוססת טכנולוגיה מדעית. נפעל לחיזוק הקשר עם כל אחד ממוסדות אלו: ● נשלב את המוסדות האקדמיים בהתנהלות העירונית השוטפת הן ברמה המדעית והן ברמה החברתית. ● נפעל להגברת הקשר בין הסטודנטים והסטודנטיות לאוכלוסיות אחרות בעיר כגון גיל הזהב, תלמידות ותלמידים ובני נוער נזקק כך שהמשאב האנושי ינוצל לקידום מטרות חברתיות. ● נפעל להגדיל את הפעילויות תרבותיות במרחבי מוסדות אלה. ● נחדש ונתגבר את הרצאות של אנשי מדע במסגרת פרויקט "מדענים/יות על הבר". ● נפעל לשילוב סגל מדעי זוטר ובכיר בפרויקטים שונים בבתי הספר בעיר. ● ניצור שיתופי פעולה עם הסגל המקצועי של הפקולטה לחקלאות בכל הקשור לקימות ולמרחב הציבורי בעיר. תרבות ספורט ופנאי ● נקים מרכז תרבות עירוני בפארק המדע שייתן מענה גם בסופי שבוע. שטח ייעודי למרכז כזה אותר כבר בפארק המדע. המרכז יפעל בכל ימות השבוע וייתן מענה לכלל האוכלוסיות בעיר. ● עקב סגירתו של קולנוע "חן" עולה צורך חשוב בהקמת סינמטק עירוני ולכן במסגרת מרכז התרבות החדש נפעיל סינמטק שייתן מענה לסרטי איכות. ● נשתמש באיצטדיון העירוני למופעי מוזיקה והופעות תרבות. ● בימת הנוער של רחובות היא אחד המוסדות המקוריים והייחודיים של העיר. נמשיך ולפתח את בימת הנוער כך שתהיה מובילה ברמה הבינלאומית. ● נחזק את פעילויות הספורט העממי כגון קבוצות הליכה, ריצה, ספורט בגינות ועוד. ● אחזק את הרדיו העירוני שייצג את הנעשה בעיר ויתן במה לתושבים/ות. ● ניתן תמיכה ונדאג לפיתוח קבוצות ספורט תחרותי בדגש על העצמת הספורט הנשי. ● נפיק ונעודד פעילות של פסטיבלים, ירידים והקרנות סרטים שכונתיים ועירוניים במרחב הציבורי, מתן במה להרכבים מוסיקליים מקומיים, אומנים, סופרים ומשוררים וכן פעילויות עירוניות משתנות במוזאונים ובאתרי המורשת הפרושים בעיר. בילויים ● אזום שת"פ קבוע עם הברים והפאבים ליצירת פסטיבלים ואירועי קונספט בעלי ערך מוסף. ● נפתח מתחמי בילוי חדשים לצעירים/ות בדומה למתחם "מחנה יהודה" בשוק העירוני המחודש. חיזוק מורשת העיר רחובות לעיר רחובות מורשת ענפה שכוללת אירועים היסטוריים ייחודיים ומרתקים: הייחודיות של הקמת העיר, המאבק על השפה העברית, עיר ההדר, יציאת השיירות לירושלים בעת המצור, ילדותו של ס. יזהר מגדולי הסופרים בישראל שגדל ויצר בעיר, הנשיא הראשון ד"ר חיים ויצמן, וגם הנשיא הרביעי – פרופסור אפרים קציר, מכון ויצמן והפקולטה לחקלאות, כלת פרס נובל פרופסור עדה יונת, ועוד ועוד. לפיתוח ולשימור המורשת של רחובות נדרשים תשומת לב מיוחדת ונרחבת והעירייה בהנהגתי תדע לשמר ולהעצים את המורשת וההיסטוריה. ● נקים את מוזיאון רחובות ● נבנה מסלולי תיירות בעיר, שיכלול מעבר באתרים החשובים וההיסטוריים של העיר כמו הבתים הראשונים של המושבה, מסלול חייו של הנשיא ויצמן והמכון שנקרא על שמו, המחלבה ההיסטורית של– תנובה ועוד. חינוך מערכת החינוך ברחובות תנוהל לפי הגישה שהתלמידה והתלמיד הם המרכז. המטרה: כל תלמיד ותלמידה יגיעו להישגים המתאימים להם בהתאם לכישורים האישיים הייחודיים של כל אחד ואחת מהם. עקרון הרף העולה נעודד מיצוי היכולות האישיות בקרב כלל ילדי וילדות העיר רחובות, כל אחד ואחת בהתאם לחוזקות האישיות. נשאף לייצר ולפתח מגוון מענים שיאפשרו להצמיח את הבוגרים והבוגרות שלנו. ● נחזק ונעצים את הצוותים חינוכיים והניהוליים בעיר. ● נקדם מגוון מהלכים שיאפשרו תהליכי הוראה ולמידה בקבוצות קטנות: o יעד מרכזי: הגבלת גודל כיתות עד 30 ילדים. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ממוצע התלמידים ברחובות עומד על 28 תלמידים בכיתה. נתון זה מטעה כיוון שבחינוך הממלכתי המצב שונה. o הקצאת תומכי הוראה; o הקצאת שעות תגבור. ● נקצה משאבים לפיתוח סביבות למידה חדשניות ומגוונות, שיאפשרו הטמעה להתנסות במיומנויות המאה ה-21 לכל אורך שנות הלימוד. נגוון ונרחיב את תכני הלימוד ונוסיף פעילויות כמו התנהלות פיננסית, חינוך לקיימות ולניקיון המרחב הציבורי, שוויון ועוד. ● נרחיב ונחזק שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים בעיר ומחוצה לה. o נגייס צוות הוראה ממוסדות המדע למערכת החינוך ● נקודת המבט הוליסטית של מערכת החינוך ברחובות. o ניצור חיבורים נרחבים בין מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, על מנת לייצר מגוון מענים לטיפוח החוזקות של כל אחת ואחד. o נשאף למיצוי המצוינות הערכית, המחקרית והלימודית. o נעניק לתלמידים/ות כישורים ומיומנויות הנדרשים בעולם העבודה המשתנה. תקציב החינוך של העירייה: ● לאור המציאות הנוכחית, המערכת תתנהל בשקיפות מלאה! נשווה את הקצאות העירייה לחינוך הממלכתי לעומת יתר המגזרים. ● אחד היעדים המרכזיים: הקצאת משאבים נוספים של העירייה ממקורותיה העצמיים, לשיפור מערכת החינוך, במטרה להעשיר את התכנים ולשפר את ליבת הערכים הבסיסים. רחובות עיר ליברלית וחופשית הקו המנחה אותי הוא "חיה ותן לחיות". אכבד את הצרכים של שומרי הדת, של המסורתיים וגם של החילוניים. ● נפעיל תחבורה עירונית בשבת תחת הפרויקט נעים בסופ"ש אך ורק מרחוב הרצל ובכפוף להסכמות הסטטוס קוו. ● ניתן מענה עירוני בסופי שבוע למבוגרים והן לבני נוער וילדים - באזור פארק המדע ובאזורים שנקבעו לפי מתווה הסטטוס קוו. עיר בטוחה ● נגביר את הסיורים בגנים ובשכונות בשעות הערב והלילה. ● נשפר את תשתיות הבטיחות והביטחון האישי, כגון תאורה נאותה ומצלמות אבטחה בדגש על אזורים כגון תחנות אוטובוס, רחובות צדדים ועוד. ● נפעיל "מוקד רואה", המשדר למוקד העירוני בזמן אמת 24/7 את הנעשה בשטחים הציבוריים קהילות ● בהובלתי, רחובות תהיה עיר מכילה ללא הבדל מין, נטייה מינית, מוצא או עדה, צבר ועולה כאחד. ● ניתן מענה מותאם לבעלי צרכים מיוחדים ושילובם בכל תחומי החיים. ● נתמוך בעמותות ובארגונים חברתיים בין היתר, הקצאת מקום ייעודי לפעילות השוטפת. ● נפתח ונכשיר רכזי שכונות האמונים על הפעילות הקהילתית בשכונות השונות והקשר עם העירייה. ● ניתן תמיכה ותקצוב פעילויות קהילתיות בשכונות השונות. ● נשמר את הקיים ונקים גינות קהילתיות חדשות. ● נחזק את הקהילות השונות בשימור המורשת והמנהגים. נקים את מִנהל קהילות במסגרת חיזוק הקשר השוטף (שקיים גם היום) עם נציגי השכונות, נחיל את מודל "השכונה המאורגנת" במטרה לעבוד במשותף עם נציגות השכונה על הצרכים הספציפיים לשכונה. ● מודל ה"שכונה המאורגנת" מציע מערך שיתוף פעולה יציב, המבוסס על התפקידים של הרשות המקומית והציבור. באמצעות יצירת קשרים ושותפות בין השניים, ניתן לפתח תהליכי קבלת החלטות משותפות, לדאוג לצרכי התושבים ולממש פרויקטים, שישפרו את הסביבה הפיזית והחברתית בשכונה. מי חבר/ה בצוות? o צוות התושבים והתושבות שישתפו מהידע ומהניסיון מהשטח למקבלי ההחלטות o צוות רשות המקומית שיהיה שותף פעיל במערך השכונתי ויתרום לתהליכי קבלת החלטות ולתכנון הפרויקטים, תקצובם והוצאתם לפועל. o קבוצות עבודה נוספות - לפי צרכים מקומיים ומאגר הידע בשכונה, ניתן לצרף קבוצות עבודה נוספות שמתמקדות בתחומים ספציפיים כמו חינוך, סביבה, בריאות, תרבות ועוד. קבוצות אלה יפעלו בתתי-צוותים ויובילו פעילויות ופרויקטים בתחומם. צעירים ונוער ● המבנה והאופי של העירונוער שפועל היום ברחוב בנימין אינו מתאים עוד לצרכיהם של בני ובנות הנוער. לכן, נקים עירונוער חדש העונה על הצרכים והמאפשר פעילות ענפה. ● נתאים פעילות תרבותית עירונית לנוער. ● נגביר את התמיכה בתנועות הנוער. ● נפתח בתי הספר לספורט שיקדמו את הספורט הקבוצתי והתחרותי אישי באמצעות החברה העירונית. ● נקים מתחם צעירים חדש. ● נפתח מרחבי למידה לסטודנטים. ● הופעות מותאמות לנוער יערכו באצטדיון העירוני. הגיל השלישי – האוכלוסייה המבוגרת ● לאור ההצלחה של בית על"ה שממוקם במרכז העיר והצורך הגובר לפעילות לבני ובנות גיל הזהב נפתח שלוחות נוספות של בית על"ה ברחבי העיר בדגש על נגישות והתאמה. ● נעבה את הפעילות למען הוותיקים במרכזי רשת חוויות. ● נחבר בין אוכלוסיות צעירות (נוער, סטודנטים/יות) לאוכלוסיית הגיל השלישי להפגת בדידות והעשרה הדדית. חתירה לשוויון מגדרי שוויון מגדרי אינו צבר של סיסמאות אלא דרך חיים. ● אפעל להוגנות מגדרית בהתנהלות העירייה ויחידות הסמך שלה בשאיפה ל-50:50 בכל רבדי הניהול. ● נחוקק חוקי עזר עירוניים בראיה מגדרית. ● נחנך לשוויון מגדרי במערכת החינוך הפורמלית והא-פורמלית בהתנהלות היום יומית ובתכני הלימוד כולל פתיחת מגמת לימודי מגדר בבתי הספר התיכונים. ● נשתמש בשפה שוויונית בכל פרסומי ומסמכי העירייה במדיות השונות. ● נאזן את קריאת הרחובות והכיכרות על שמות נשים בהשוואה לרחובות על שמות גברים. ● נתמוך בקבוצות ספורט נשיות עירוניות. ● נקיים הוגנות מגדרית ביחסי נשים גברים בהופעות תרבות ומוזיקליות עירוניות. ● נדאג להקמת שירותים ציבוריים בפיזור רחב בעיר. "שוויון מגדרי נובע מגילת העצמאות, זו התשתית הרעיונית של מדינת ישראל. בהיעדר חוקה, זה היסוד הקיומי שלנו, לתפיסתי. בעבודה משותפת, ניצור עולם שבו כל אחד, ללא קשר למגדר, יכול לממש את מלוא הפוטנציאל שבו."

הצטרפו אליי

3d-hands-fun-and-wild-back-view-of-a-tanned-skin-hand-pointing-up 1 (3).png

ראינו את הפנייה שלכם נחזור אליכם בהקדם

bottom of page